29. Dub 2024

Vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí

Světový den BOZP

Benjamin Franklin kdysi řekl: "Unce prevence vydá za libru léčení", což jinými slovy lze vyjádřit i tak, že předcházení problémům je lepší než následná léčba. Kontext byl tehdy samozřejmě trochu jiný, odpovídající době, stejně jako uvedené měrné jednotky, přesto stále velmi dobře odráží poselství, že je smysluplnější negativním událostem předcházet předem, než za ně platit utrpením a penězi, když už se něco stane.

Ani zdraví a bezpečnost nejsou dílem náhody. Světový den BOZP, který se každoročně koná 28. dubna, je důležitou příležitostí ke zvýšení povědomí o významu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a k podpoře opatření ke zlepšení nebo úpravě pracovních podmínek. V současném dynamickém světě práce se s novými výzvami a riziky setkáváme neustále.  Digitalizace, změna klimatu, psychosociální problémy, stres na pracovišti, dopad nových technologií a pracovních metod - to jsou jen některé z problémů, kterými se musíme zabývat i z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Budoucnost práce v sobě totiž skrývá jak příležitosti, tak rizika pro její bezpečnost. Proaktivním řešením těchto výzev a přijetím opatření k vytvoření bezpečnějšího a zdravějšího pracovního prostředí můžeme vytvořit takové prostředí, které bude bezpečné pro všechny zaměstnance a jež umožní všem odejít večer domů ve zdraví.

Perfektní kombinace systému a know-how

Systémy řízení bezpečnosti podporují preventivní činnosti v oblasti BOZP a proaktivně pomáhají zvládat problémy s touto oblastí související. Systém řízení podle normy ISO 45001 systematicky podporuje všechny bezpečnostní činnosti ve firmách a kromě prevence incidentů může navíc také zajistit konkurenční výhodu na trhu a zvýšit důvěru zákazníků a partnerů.

Zároveň je důležitá informovanost a odborné znalosti, aby bylo možné se včas přizpůsobit změnám ve vývoji pracovního prostředí a připravit se na případné mimořádné události. Systém řízení zavedený podle mezinárodního standardu není rigidní, nabízí uživatelům individuální nastavení a příležitosti pro získání maxima výhod a přidané hodnoty v každodenní praxi podle velikosti organizace, oboru podnikání a dalších aspektů. Pro organizaci může být velkým přínosem, když má k dispozici soubor znalostí o právních zásadách a typických prvcích systémů řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, jako jsou strategie, zohledňování rizik a příležitostí, hodnocení, systémy podávání zpráv a informací nebo připravenost na nehody a mimořádné události.

ISO 45001 - mezinárodní standard pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je ideálním nástrojem pro zajištění bezpečného pracoviště. S jeho pomocí snadno identifikujete slabá místa a rizika, mimo to také skvěle poslouží pro vzájemnou koordinaci jednotlivých činností.

Jde o to, abyste dnes věděli, co bude důležité zítra. Quality Austria vám nabízí mezinárodně akreditovaný kurz v oblasti řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nebo školení pro provozní zaměstnance a vedoucí pracovníky, popř. také mnoho interních školení - ta lze provádět přímo u vás, s kolegy a vedoucími pracovníky, na základě případových studií z vaší specializované oblasti.

Chcete další informace? Napište nám , velmi rádi vám poskytneme nezávaznou nabídku na míru.

06. Čvn 2024

Vzdělávací kurzy na míru

5 dobrých důvodů, proč se vám mohou vyplatit

31. Kvě 2024

Nové požadavky ISO

Změna klimatu se dostává do centra pozornosti norem systému řízení

07. Kvě 2024

5 tipů, jak mít reportovací povinnosti pod kontrolou

Stavět na stávajících systémech

23. Dub 2024

Den země

22. dubna slavíme Světový den Země

19. Dub 2024

Nadprůměrně vysoká míra doporučení pro Quality Austria

Společně dosahujeme skvělých výkonů

09. Dub 2024

Plánované úpravy ISO 14001

Co můžeme očekávat od plánované revize ISO 14001?

25. Bře 2024

Aktualizovaný katalog pro rok 2024

Vstříc budoucnosti

18. Bře 2024

Vztahy mezi digitalizací, umělou inteligencí a kvalitou

Jaký byl 29. ročník qualityaustria Forum?

11. Bře 2024

Aktuální informace o řadě ISO 450xx

Nová publikace EN ISO 45001:2023

07. Bře 2024

Světový den úspory energie

Tipy pro úsporu energie v domácnosti a na pracovišti

27. Úno 2024

Co nabídne qualityaustria Forum 2024

Rozhovor s CEO Quality Austria

13. Úno 2024

qualityaustria Forum 2024

Kvalita jako "všeuměl a odborník na vše"

+420 733 180 494