01. Bře 2023

CEO Mag. Christoph Mondl a Dr. Werner Paar o letošním ročníku qualityaustria Forum

Pár slov před nadcházejícím vrcholem sezóny

Foto: Dr. Werner Paar (vlevo), Mag. Christoph Mondl (vpravo), spoluředitelé Quality Austria © Fotostudio Wilke

Za necelý měsíc se uskuteční 28. qualityaustria Forum na téma "Faktory úspěchu budoucnosti: Úspěch dělají lidé". Opět jako hybridní akce, tedy přímo v Salzburgu i online. Tato oborová akce pro manažery kvality, personalisty, odborníky a další osoby s rozhodovacími pravomocemi je každoročním vrcholem akcí Quality Austria.

Zajistěte si jednu z prestižních vstupenek zde - účast je pro qualityaustria zákazníky zdarma!

22. března se uskuteční každoroční konference qualityaustria Forum. Čemu právě vy přikládáte letos z hlediska témat velký význam? Co mohou účastníci očekávat?

Současnost je více než kdy předtím dobou výzev. Čelíme jim na mnoha stranách: ať už jde o zdraví, digitalizaci, udržitelnost nebo přísný nákladový rámec - vnější rámcové podmínky se neustále mění. Snažíme se všechny tyto změny vnímat pozitivně a rádi bychom se společně zamysleli nad tím, do jaké míry je lze využít jako příležitost, resp. jako potenciál k budoucímu úspěchu.

Pokud se ponoříte do hloubky, zjistíte, že mnohé z těchto trendů vždy vedou zpět k lidem. Ať už k zaměstnancům, manažerům nebo zákazníkům. Na qualityaustria Forum bychom chtěli společně se špičkovými řečníky diskutovat o tom, proč lidé zůstanou i v budoucnu rozhodujícím faktorem a do jaké míry to může být v mnoha ohledech příležitost, ať již v nabízených službách zákazníkům nebo např. z druhé strany při hledání zaměstnání.

Účastníci qualityaustria Forum se mohou těšit na pestrou paletu opravdu přínosných přednášek a je na jejich výběru, zda se zúčastní "naživo" přímo na salzburgské konferenci, nebo online prostřednictvím počítače, tabletu či chytrého telefonu. Jinými slovy i v tomto případě je volba opět na lidech. Špičkoví řečníci, jako například Human Capital Evangelist - Steffi Burkhart, autorka bestsellerů Kerstin Plehwe a konzultantka v oblasti výkonnosti služeb Sabine Hübner, osvětlí téma z různých úhlů pohledu, např. z hlediska vyhledávání talentů, nového vedení, udržitelných modelů služeb aj. Kromě toho bude přednášet Axel Dick, zkušený expert společnosti Quality Austria v oblasti životního prostředí, CSR/ESG a integrovaného systému řízení. Nebudou chybět ani zástupci z úspěšných společností, jako jsou MACO a Plansee High Performance Materials, kteří budou diskutovat o tom, jak mohou společnosti těžit díky úspěšným příkladům z praxe.

Na letošní akci se mimo jiné zabýváte "faktory úspěchu budoucnosti". Patří k takovým faktorům úspěchu i systém řízení?

Díky systému řízení si organizace vytvoří dobrý základ, na kterém lze strukturovaně nastavit další interní a externí procesy. Tímto způsobem se analyzují procesy, odhalují se silné a slabé stránky a realizují se možnosti optimalizace ve smyslu CIP, tj. procesu neustálého zlepšování.

Zaměstnanci ale také vědí, co nebo jak mají dělat, což jim může pomoci jednat rychle a efektivně, zejména v nejistých dobách. Systém řízení tedy vytváří orientaci pro všechny zúčastněné a podporuje je v tom, aby nereagovali pouze krátkodobě, ale aby byli schopni jednat proaktivně v dlouhodobém horizontu.

Mnohé ze současných norem se přitom řídí High Level Structure - například ISO 9001 v oblasti kvality, ISO 14001 v oblasti životního prostředí nebo ISO 45001 v oblasti bezpečnosti práce. To znamená, že stávající systémy řízení lze vždy rozšířit o aktuální témata. Mezi ně v současné době patří témata, jako je bezpečnost informací nebo Compliance Management (řízení shody).

Letošní motto zní "Faktory úspěchu budoucnosti: Úspěch dělají lidé". Do jaké míry se tímto krédem řídíte vy při své každodenní práci?

Naši zaměstnanci jsou naším nejdůležitějším aktivem . Všichni táhneme za jeden provaz. Tento duch je cítit každý den. Například jsme byli již podruhé za sebou vyhodnoceni jako "Top company". Ocenění, ze kterého máme velkou radost a na které jsme zároveň i velmi hrdí, protože vychází z hodnocení stávajících i minulých zaměstnanců. Jako tým se také vyznačujeme uznalou, důvěryhodnou a upřímnou komunikací.

 

Stejně tak jsou důležití i naši národní a mezinárodní partneři - jako jsou auditoři, školitelé, hodnotitelé a experti - kteří jsou v neustálém kontaktu se zákazníky. I oni jsou potvrzením faktu, že rozdíl je vždy v lidech - většinou pocházejí z praxe, mají rozsáhlé know-how. Právě díky tomuto dlouhodobému rozvoji kompetencí naše qualityaustria školení znatelně vyčnívají nad konkurencí. Podle našeho názoru jsou lidé a jejich osobní kompetence opravdu klíčem k úspěchu.

Chcete se dozvědět více o tom, proč budou lidé i v budoucnu rozhodujícím faktorem?

Zaregistrujte se na qualityaustria Forum 2023 právě teď - účast je pro zákazníky Quality Austria zdarma! Těšíme se na vás online nebo přímo v Salzburgu!

06. Čvn 2024

Vzdělávací kurzy na míru

5 dobrých důvodů, proč se vám mohou vyplatit

31. Kvě 2024

Nové požadavky ISO

Změna klimatu se dostává do centra pozornosti norem systému řízení

07. Kvě 2024

5 tipů, jak mít reportovací povinnosti pod kontrolou

Stavět na stávajících systémech

29. Dub 2024

28. duben – Světový den BOZP

Vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí

23. Dub 2024

Den země

22. dubna slavíme Světový den Země

19. Dub 2024

Nadprůměrně vysoká míra doporučení pro Quality Austria

Společně dosahujeme skvělých výkonů

09. Dub 2024

Plánované úpravy ISO 14001

Co můžeme očekávat od plánované revize ISO 14001?

25. Bře 2024

Aktualizovaný katalog pro rok 2024

Vstříc budoucnosti

18. Bře 2024

Vztahy mezi digitalizací, umělou inteligencí a kvalitou

Jaký byl 29. ročník qualityaustria Forum?

11. Bře 2024

Aktuální informace o řadě ISO 450xx

Nová publikace EN ISO 45001:2023

07. Bře 2024

Světový den úspory energie

Tipy pro úsporu energie v domácnosti a na pracovišti

27. Úno 2024

Co nabídne qualityaustria Forum 2024

Rozhovor s CEO Quality Austria

+420 733 180 494