21. Bře 2024

Proč je školení ESG stále důležitější

ESG: povinná výbava, která dává smysl

Téma ESG (Environmental, Social, Governance) je v současné době na denním pořádku a, zjednodušeně řečeno, označuje řadu environmentálních, sociálních a podnikových kritérií, která se uplatňují na organizace.

Organizace tak přebírají společenskou odpovědnost s cílem posílit pozitivní dopady na životní prostředí, lidi a společnost. Současně se vytvářejí důležité rámcové podmínky pro udržitelné podnikání.

Game changer

Rozšiřování odborných znalostí v oblasti ESG je stále důležitější, aby bylo možné integrovat různá témata ESG napříč organizacemi. To umožní společnostem splnit rostoucí požadavky legislativy, investorů, zákazníků a dalších zainteresovaných stran. Odpovídající průkopnická role v oblasti ESG nejen posiluje pozici a image na trhu a v mezinárodní konkurenci, ale také vytváří mezi zainteresovanými stranami transparentnost a důvěru.

ESG je významným společenským a meziorganizačním tématem, které - stejně jako podniky samotné - také podléhá neustálým změnám a neustálému vývoji. O to důležitější je udržovat si přehled. Proto se také náš kurz Sustainability and ESG Management neustále dále rozvíjí. Společnost Quality Austria tento kurz úspěšně provozuje na trhu již řadu let. Kurz se kromě cíleného zkoumání jednotlivých oblastí E, S a G zabývá následujícími čtyřmi základními oblastmi:

  • Zapojení zájmových skupin
  • Povinnost péče (due diligence)
  • Hodnotový řetězec
  • Dvojí analýza významnosti

Pracuje se také na metodách analýzy rizik, příležitostí a dopadů a zvažují se složky kodexu chování. Kromě toho se budou probírat a analyzovat praktické příklady, na jejichž základě se určí, co a jak vykazovat na základě ESRS (evropských standardů pro vykazování udržitelného rozvoje) a jaké parametry (KPI/klíčové ukazatele výkonnosti) a cíle je třeba definovat.

"Od nynějška bude náš kurz obsahovat určitý rozsah samostudia, které musí všichni účastníci absolvovat před zahájením kurzu. Jedná se o jakousi kontrolu znalostí, kterou lze i několikrát opakovat. Tím je zajištěno, že všichni účastníci kurzu mají přibližně stejnou úroveň znalostí a že můžeme také upřednostnit osvědčené postupy a jejich praktické využití přímo ve firmách,"

říká Anneli Fischerová, MSc, vedoucí oddělení ESG ve společnosti Quality Austria. Výsledkem tohoto postupu bude praktický přenos znalostí a co možná největší přínos pro všechny zúčastněné.

Příští kurz začíná již 13.5.2024 ve Vídni! Více informací naleznete na následujícím odkazu: Sustainability and ESG Management - přihlášky 

Více k tématu: 

Produktová skupina:

Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru, aby Vám neutekla žádná z novinek ze světa norem a certifikací : qualityaustria Times & CIS

25. Bře 2024

Aktualizovaný katalog pro rok 2024

Vstříc budoucnosti

18. Bře 2024

Vztahy mezi digitalizací, umělou inteligencí a kvalitou

Jaký byl 29. ročník qualityaustria Forum?

11. Bře 2024

Aktuální informace o řadě ISO 450xx

Nová publikace EN ISO 45001:2023

07. Bře 2024

Světový den úspory energie

Tipy pro úsporu energie v domácnosti a na pracovišti

27. Úno 2024

Co nabídne qualityaustria Forum 2024

Rozhovor s CEO Quality Austria

13. Úno 2024

qualityaustria Forum 2024

Kvalita jako "všeuměl a odborník na vše"

11. Led 2024

Nejnovější informace k ISO 9001

Aktuality z prosincového zasedání!

04. Led 2024

Optimální symbióza

ISO 27001 a Compliance Management

21. Lis 2023

ISO 37301 jako konkurenční výhoda

O významu systému řízení shody

16. Lis 2023

Dosažení zelené transformace za pomoci systémů řízení

06. Lis 2023

ISO 27001 – přínosy a význam

Norma pro bezpečnost informací

27. Říj 2023

Quality Austria je novým certifikačním orgánem pro ISO/IEC 27001

Rostoucí poptávka po zabezpečení informací

+420 733 180 494