03. Srp 2023

Stručné shrnutí od M.Wiener a M. Lucyshyna

Kvalita? Klíč k úspěchu

Kultura kvality je klíčem k úspěšnému zvládání výzev a příležitostí, které se objevují v neustále se měnícím světě.

Zajišťuje, že společnosti dokáží jednat flexibilně, s ohledem na potřeby zákazníků, dlouhodobě udržitelně a s uvědoměním si rizik. Řešení otázky kultury kvality přináší jednotlivcům i organizacím řadu výhod. Melanie Wiener a Mischa Lucyshyn, školitelé a spolupracující experti společnosti Quality Austria, pro vás shrnuli některé z nejdůležitějších přínosů:

Pro jednotlivce:

  • Rozvoj kompetencí: Díky tomu, že se budete setkávat s kulturou kvality, si rozvinete své znalosti a dovednosti související s řízením a zlepšováním kvality. To může rozšířit vaše profesní perspektivy a zlepšit vaše kariérní možnosti.
  • Povědomí o kvalitě: Pochopením významu kvality a jejím začleněním do způsobu myšlení a práce si jednotlivci mohou vytvořit vyšší povědomí o kvalitě, které vede k vyšší morálce, silnějšímu pocitu odpovědnosti a lepším službám zákazníkům.
  • Prevence chyb a schopnost řešit problémy: Díky seznámení se s kulturou kvality se naučíte, jak identifikovat, předcházet a napravovat chyby v rané fázi. Budete schopni systematicky řešit problémy, nacházet účinná řešení a dosahovat neustálého zlepšování.
  • Týmovost a spolupráce: Kultura kvality podporuje spolupráci a sdílení nápadů a osvědčených postupů. Jednotlivci se naučí pracovat v týmech, sdílet informace, učit se jeden od druhého a vzájemně spolupracovat na zlepšování kvality.

Pro firmy:

  • Konkurenceschopnost: Silná kultura kvality umožňuje společnostem nabízet vysoce kvalitní výrobky a služby, které splňují nebo dokonce i překonávají očekávání zákazníků. To zvyšuje konkurenceschopnost společnosti a umožňuje jí zaujmout na trhu odlišnou, výhodnější, pozici.
  • Věrnost a spokojenost zákazníků: Společnost se silnou kulturou kvality bude schopna zvýšit spokojenost zákazníků a vybudovat si jejich dlouhodobou loajalitu. Poskytováním vysoce kvalitních výrobků a služeb lze vybudovat pozitivní vztahy, které povedou jak k opakovaným nákupům, tak ke kladným referencím.
  • Efektivita a úspora nákladů: Kultura kvality podporuje neustálé zlepšování procesů a pracovních postupů, což umožňuje podnikům pracovat efektivněji, snižovat počet chyb, minimalizovat plýtvání a šetřit náklady.
  • Zapojení a motivace zaměstnanců: Kultura kvality pomáhá zvyšovat spokojenost a motivaci zaměstnanců. Pokud zaměstnancům poskytnete jasnou vizi kvality, dáte jim odpovědnost a vtáhnete je do procesů zlepšování, budou více motivováni a zainteresováni.
  • Řízení rizik: Silná kultura kvality pomáhá společnostem včas identifikovat rizika a aktivně jim čelit. Tím se snižují potenciální škody a rizika vyplývající z odpovědnosti.

Aktuální nabídka kurzů:

Produktová skupina:

Norma:

Zůstaňte s námi v kontaktu:

06. Čvn 2024

Vzdělávací kurzy na míru

5 dobrých důvodů, proč se vám mohou vyplatit

31. Kvě 2024

Nové požadavky ISO

Změna klimatu se dostává do centra pozornosti norem systému řízení

07. Kvě 2024

5 tipů, jak mít reportovací povinnosti pod kontrolou

Stavět na stávajících systémech

29. Dub 2024

28. duben – Světový den BOZP

Vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí

23. Dub 2024

Den země

22. dubna slavíme Světový den Země

19. Dub 2024

Nadprůměrně vysoká míra doporučení pro Quality Austria

Společně dosahujeme skvělých výkonů

09. Dub 2024

Plánované úpravy ISO 14001

Co můžeme očekávat od plánované revize ISO 14001?

25. Bře 2024

Aktualizovaný katalog pro rok 2024

Vstříc budoucnosti

18. Bře 2024

Vztahy mezi digitalizací, umělou inteligencí a kvalitou

Jaký byl 29. ročník qualityaustria Forum?

11. Bře 2024

Aktuální informace o řadě ISO 450xx

Nová publikace EN ISO 45001:2023

07. Bře 2024

Světový den úspory energie

Tipy pro úsporu energie v domácnosti a na pracovišti

27. Úno 2024

Co nabídne qualityaustria Forum 2024

Rozhovor s CEO Quality Austria

+420 733 180 494