27. Úno 2024

CEO Mag. Christoph Mondl a Dr. Werner Paar o letošním setkání

Co nabídne 29. ročník qualityaustria Forum

Foto: Dr. Werner Paar (vlevo), Mag. Christoph Mondl (vpravo), spoluředitelé Quality Austria © Fotostudio Wilke

Motto letošního ročníku zní "Kvalita jako všeuměl: nároky na všeuměla ve věku AI a ESG". Co od takto nastaveného tématu konference můžeme očekávat?

Dr. Werner Paar: Mnoho lidí jistě zná pojem všeuměl. Takový odborník na všechno, který dokáže nemožné, splní všechny požadavky. V současné dynamické době, době umělé inteligence, ESG a leadershipu se zejména firmy cítí být konfrontovány s nemožnými očekáváními. Z tohoto důvodu nám jako symbol 29. ročníku qualityaustria Forum slouží prasnice snášející vejce a poskytující vlnu i mléko. My mu však dáváme nový význam: nesplnitelné proměňujeme ve všestranného pomocníka, kterým je kvalita. Protože kvalita není jen měřítkem, ale je rozhodující pro dlouhodobý úspěch každé společnosti. Kvalitu je třeba posuzovat a chápat v mnohem širším smyslu, tj. daleko přesahuje úroveň produktu nebo procesu. Společně s odborníky osvětlujeme různé aspekty a analyzujeme, jakou roli hraje kvalita ve vztahu k tématům, jako je ESG, AI nebo leadership.

Zajistěte si jednu z prestižních vstupenek zde - účast je pro qualityaustria zákazníky zdarma!

Proč byl kladen důraz právě na výzvy spojené s umělou inteligencí a ESG?

Christoph Mondl: Společnosti na celém světě čelí mnoha různým výzvám. Patří mezi ně například současný nedostatek kvalifikovaných pracovníků, rostoucí ceny, digitalizace nebo nezbytnost adaptace z hlediska udržitelného rozvoje. V této souvislosti se často používají pojmy udržitelnost, ESG (tj. tři úrovně udržitelnosti: environmentální, sociální a správa řízení) a umělá inteligence.

Zejména v oblasti ESG se toho děje hodně. Díky různým směrnicím a zákonům se na společnosti brzy budou vztahovat, nebo v některých případech již vztahují, mnohem přísnější povinnosti v oblasti podávání zpráv. Zároveň se na trhu stále více objevuje požadavek na standardizaci a transparentnost vykazování výsledků v oblasti udržitelnosti.

My v Quality Austria jsme na to reagovali a odpovídajícím způsobem jsme rozšířili nabídku školení na toto téma. Jen ten, kdo je připraven se neustále a průběžně zlepšovat, dokáže včas předvídat trendy a nadcházející společenské změny. Totéž platí i pro oblast umělé inteligence. Výzvou je zde systematická identifikace ekonomicky nejvýhodnějších případů použití. To jde ruku v ruce s úpravami firemní kultury, školení, etických směrnic a dalších faktorů.

Co vše mohou účastníci tedy od letošního ročníku očekávat?

Dr. Werner Paar: Program 13. března se skládá z několika dopoledních a odpoledních bloků, v nichž se renomovaní přednášející podělí o své odborné znalosti. Mezi letošními řečníky jsou například univerzitní profesorka Isabell Welpe z Technické univerzity v Mnichově, expert na inovace Markus Reimer, zakladatel startupu zaměřeného na umělou inteligenci Clemens Wasner, podcaster Frank Eilers a profesor Markus Hengstschläger z Lékařské univerzity ve Vídni. Pochopitelně nebudou chybět ani odborné poznatky našich expertů Quality Austria.

Během oběda a po skončení prezentací bude samozřejmě také dostatek příležitostí k výměně názorů mezi sebou navzájem. Pro mě osobně pak má zvláštní význam předání dvou ocenění "Qualitäts-Champion" a "Qualitäts-Talent", které se rovněž uskuteční v průběhu fóra. Tato ocenění staví lidi a jejich projekty do centra pozornosti a oceňují výjimečné úspěchy. V této soutěži se kvalita posuzuje ve všech jejích aspektech, což ještě více zdůrazňuje rozmanitost předložených projektů, a tím i jejich zajímavost.

Proč jste se rozhodli pro koncept hybridní akce?

Christoph Mondl: Hybridní model, který umožňuje účast buď na místě v rámci salcburského kongresu, nebo online, se již pevně etabloval. Nabízíme flexibilitu, kdy můžete naše klíčové přednášky a diskuse zažít buď naživo v Salzburgu, nebo sledovat náš obsah v přímém přenosu. V online verzi je přirozeně možnost vyměňovat si názory nebo klást otázky prostřednictvím chatu. Obě možnosti jsou hodnoceny a přijímány stejně pozitivně , možná i díky jedinečným zkušenostem se službami na místě i online. Jsem hrdý na to, jak náš interní tým pro pořádání akcí rok od roku překonává očekávání účastníků.

 

Jak se společnosti Quality Austria daří rozpoznávat a proaktivně řešit trendová témata?

Dr. Werner Paar: Mimo jiné i díky naší aktivní účasti v komisích, které se věnují revizi a aktualizaci norem. Jako například nyní - v pracovní skupině pro revizi ISO 9001. Aktivně utváříme budoucnost norem a jsme velmi dobře propojeni jak na národní, tak na mezinárodní úrovni.

Prioritou je pro nás výměna, praxe a odborné znalosti. Náš tým tvoří více než 100 stálých zaměstnanců a celosvětová síť přibližně tisíce odborníků v příslušných oborech. Díky našim rozsáhlým odborným znalostem, povědomí o oboru a porozumění normám jsme schopni zprostředkovat obsah vysoce kompetentním a zároveň praktickým způsobem. Často dokážeme předvídat trendy, témata a právní rámce a včas je předat našim zákazníkům. Kromě osobní certifikace a školení patří mezi naše klíčové služby také audity.

Pojem "audit" je odvozen z latinského slova "audire", což znamená "slyšet". Pečlivě nasloucháme nejen při auditech, ale také kdykoli na trhu a u našich zákazníků.

Chcete se dozvědět více o výše uvedených trendových tématech a získat mnoho zajímavých a moderních podnětů?

Nezapomeňte, že účast je pro zákazníky Quality Austria je zdarma!

Zaregistrujte se na qualityaustria Forum 2024 - Těšíme se na vás online nebo přímo v Salzburgu!

25. Bře 2024

Aktualizovaný katalog pro rok 2024

Vstříc budoucnosti

21. Bře 2024

ESG: povinná výbava, která dává smysl

Proč je školení ESG stále důležitější

18. Bře 2024

Vztahy mezi digitalizací, umělou inteligencí a kvalitou

Jaký byl 29. ročník qualityaustria Forum?

11. Bře 2024

Aktuální informace o řadě ISO 450xx

Nová publikace EN ISO 45001:2023

07. Bře 2024

Světový den úspory energie

Tipy pro úsporu energie v domácnosti a na pracovišti

13. Úno 2024

qualityaustria Forum 2024

Kvalita jako "všeuměl a odborník na vše"

11. Led 2024

Nejnovější informace k ISO 9001

Aktuality z prosincového zasedání!

04. Led 2024

Optimální symbióza

ISO 27001 a Compliance Management

21. Lis 2023

ISO 37301 jako konkurenční výhoda

O významu systému řízení shody

16. Lis 2023

Dosažení zelené transformace za pomoci systémů řízení

06. Lis 2023

ISO 27001 – přínosy a význam

Norma pro bezpečnost informací

27. Říj 2023

Quality Austria je novým certifikačním orgánem pro ISO/IEC 27001

Rostoucí poptávka po zabezpečení informací

+420 733 180 494